A kategorija eksternu

Kursai eksternu Vilniuje

SAVARANKIŠKO MOKYMOSI REIKALAVIMAI

 Savarankiškai mokytis teorijos žinių leidžiama:

  • mokiniams, siekiantiems įgyti teisę vairuoti AM, A1, A2, A, B1 ar B kategorijos transporto priemones;
  • vairuotojams, turintiems teisę vairuoti D1, D1E, D arba DE kategorijos transporto priemones ir siekiantiems atitinkamai įgyti teisę vairuoti C1, C1E, C arba CE kategorijos transporto priemones ir atvirkščiai;
  • vairuotojams, turintiems teisę vairuoti B, C1, C1E, D1 arba D1E kategorijos transporto priemones ir siekiantiems atitinkamai įgyti teisę vairuoti BE, C, CE, D arba DE kategorijos transporto priemones.

Mokiniai, kuriems pagal Aprašą leidžiama teorijos žinių mokytis savarankiškai (ir A kategorija eksternu), praktinio vairavimo įgūdžių gali mokytis tik tada, kai VĮ „Regitra“ išlaiko teorijos žinių egzaminą. Vairavimo mokykloje privaloma baigti ne trumpesnį kaip:

Apraše nustatytą praktinio vairavimo mokymo kursą (A kategorija eksternu 10 a.v);

Naudinga turėti AM, A1, A2, A ar B1 kategorijas laikant B kategoriją

-penkių valandų (įskaitant galutinę įskaitą) praktinio vairavimo įgūdžių mokymo kursą vairuotojams, turintiems teisę vairuoti AM, A1, A2, A ar B1 kategorijos transporto priemones ne mažiau kaip dvejus metus, neturintiems galiojančių nuobaudų už KET pažeidimus ir siekiantiems įgyti teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones; šiuo atveju, sudarant mokymo sutartį su vairavimo mokykla, mokinys turi pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad neturi galiojančių nuobaudų už KET pažeidimus, ir dokumentą apie teorijos egzamino išlaikymą VĮ „Regitra“

Vairuotojai, turintys tam tikrų kategorijų transporto priemonių vairavimo teisę, Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Motorinių transporto priemonių vairavimo egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2008 m. rugsėjo 10 d. įsakymu Nr. 1V-329 „Dėl Motorinių transporto priemonių vairavimo egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatytais atvejais praktinio vairavimo įgūdžių mokymo kurso vairavimo mokykloje baigti neprivalo.

ŠEIMOS NARIŲ MOKYMO REIKALAVIMAI

Šeimos narys, siekiantis įgyti teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones, praktinio vairavimo įgūdžių gali įgyti ir (ar) juos tobulinti su šeimos vairavimo instruktoriumi, kai jis yra išlaikęs teorijos žinių egzaminą VĮ „Regitra“ ir yra ne jaunesnis kaip 17 metų.

  • Mokyti mokinį (šeimos narį) praktinio vairavimo įgūdžių gali tik šeimos vairavimo instruktorius, turintis ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Šeimos vairavimo instruktoriumi negali būti asmuo (šeimos narys), iš kurio yra atimta teisė vairuoti transporto priemones už KET pažeidimus.
  • Šeimos narių praktinio vairavimo įgūdžių mokymui draudžiama naudoti tokias transporto priemones (B kategorijos), kuriose stovėjimo stabdžio valdymo svirtis įrengta ne tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių.

Praktinio vairavimo įgūdžių mokymo metu:

  • transporto priemonės priekis ir galas turi būti paženklintas aiškiai matomais skiriamaisiais ženklais „M“, kaip to reikalauja KET;
  • šeimos vairavimo instruktorius privalo turėti ir tikrinantiems pareigūnams pareikalavus pateikti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos, valstybinės techninės apžiūros, draudimo dokumentus ir dokumentus, iš kurių būtų galima nustatyti, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai;
  • mokinys privalo turėti ir tikrinantiems pareigūnams pareikalavus pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, VĮ „Regitra“ pažymą apie išlaikytą teorijos žinių egzaminą ir galiojančią vairuotojo sveikatos tikrinimo medicininę pažymą (F Nr. 083-1/a).

Per dieną mokinį praktinio vairavimo leidžiama mokyti ne daugiau kaip 3 valandas.

Už KET ir šeimos narių mokymo reikalavimų laikymąsi mokymo metu atsako šeimos vairavimo instruktorius.

Šeimos narių mokymo reikalavimai netaikomi asmenims (šeimos nariams), kuriems yra atimta teisė vairuoti transporto priemones už KET pažeidimus

Šeimos narys laikyti praktinio vairavimo egzaminą VĮ „Regitra“ galės tik tada, kai vairavimo mokykloje bus baigęs Aprašo 10 punkte nustatytą praktinio vairavimo mokymo kursą.

A kategorija eksternu šiam momentui šeimos instruktorius mokyti negali.

A KATEGORIJA | A2 kategorija | A1 kategorija

1. Parodykite, kur tikrinsite tepalo lygį variklyje.
2. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar tepalo lygis variklyje yra pakankamas.
3. Parodykite, kur yra stabdžių skysčio rezervuaras (talpa).
4. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar stabdžių skysčio lygis yra pakankamas saugiai važiuoti.
5. Paaiškinkite, kaip tikrinsite varančiosios grandinės būklę.
6. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar oro slėgis padangose yra pakankamas saugiai važiuoti.
7. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar padangų protektoriaus rašto gylis yra pakankamas saugiai važiuoti.
8. Paaiškinkite, kaip tikrinsite, ar bendra padangų būklė yra tinkama saugiai važiuoti.
9. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia avarinė šviesos signalizacija.
10. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia stabdžiai.
11. Parodykite, kaip tikrinsite, ar laisvai juda vairas.
12. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia žibintai ir ar švarūs atšvaitai.
13. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia įspėjamasis garso signalas.
14. Parodykite, kaip tikrinsite, ar veikia posūkių signalai.

1 komentaras apie “A kategorija eksternu”

  1. Sveiki,

    Turiu klausima, ar yra grupe, laisvu instruktoriu praktikai atlikti A kategorijai nuo Geguzes 8 – 15 ?
    Aciu.

    Pagarbiai,
    Aleksej

Parašykite komentarą

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.