A kategorijos vairavimo mokyklos

 Vidaus reikalų ministerijos (VRM) nuomone, A kategorijos vairuotojo pažymėjimą su apribojimais turėjusiems ir jo iki šių metų sausio 19 d. nepasikeitusiem motociklų vairuotojams, turintiems 2 metų stažą, A, A2, A1 kategorija Vilniujevairuotojo pažymėjimai turi būti pakeisti be papildomo praktinio egzamino.

Tokią nuomonę VRM pateikė vairuotojo pažymėjimus išduodančiai valstybės įmonei „Regitra“, įvertinusi galiojančius teisės aktus ir atsižvelgdama į visuomenėje pastaruoju metu vykstančias aštrias diskusijas.„Naujos teisės normos neturėtų pažeisti iki šiol asmenims suteiktos teisės vairuoti. Bet taip pat svarbu užtikrinti, kad galingus motociklus turėtų teisę vairuoti tik tam pasiruošę asmenys, kad nesukeltų pavojaus nei sau nei aplinkiniams,“ – sako vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. Ministro nuomone, reikiamą vairavimo patirtį turintiems daugiau nei 7000 motociklų vairuotojų pažymėjimai turėtų būti keičiami be papildomo egzamino.

VRM mano, kad VĮ „Regitra“, spręsdama vairuotojų turėtos teisės vairuoti A kategorijos transporto priemones su apribojimais pakeitimo į A ir A2 kategoriją klausimus, pirma turėtų atskirti asmenis, turinčius 2 metų A kategorijos transporto priemonių su apribojimais vairavimo stažą (kai dvejų metų laikotarpis skaičiuojamas iki 2013 m. sausio 19 d.) nuo neturinčių.

Pažymėtina, kad teisė vairuoti įgyjama, kai atitinkama Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nustatytiems reikalavimams. Todėl A kategorijos motociklų su žemesnėmis charakteristikomis vairuotojai, iki 2013 m. sausio 19 d. įvykdę Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo reikalavimus (t. y. turintys 2 metų stažą), įgijo teisę vairuoti ir kitus A kategorijos motociklus ir jų įgyta teisė turi būti prilyginama nuo 2013 m. sausio 19 d. galiojančiam A transporto priemonių kategorijos reglamentavimui, neatsižvelgiant į Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nustatytą minimalų vairuotojų amžių. Tai atitiktų ir direktyvos 2006/126/EB dėl vairuotojo pažymėjimų 5 punktą, nustatantį, kad direktyva neturėtų pažeisti iki jos taikymo datos suteiktos arba įgytos teisės vairuoti.

Kiti asmenys, vairavę A kategorijos motociklus su žemesnėmis charakteristikomis, bet neįvykdę Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo reikalavimo iki 2013 m. sausio 19 d., VRM nuomone, neįgijo teisės vairuoti kitus A kategorijos motociklus, todėl po 2013 m. sausio 19 d. priskirtini prie asmenų, įgijusių teisę vairuoti naujos A2 kategorijos motociklą. Tokie asmenys teisę vairuoti A kategorijos motociklą gali įgyti Motorinių transporto priemonių egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2008 m. rugsėjo 10 d. įsakymu Nr. 1V-329, nustatyta tvarka.

VRM tikisi, kad VĮ „Regitra“ iš naujo įvertins naujas įstatymo nuostatas ir atsižvelgusi į VRM išaiškinimą artimiausiu metu pateiks visuomenei informaciją apie savo sprendimą.

A kategorijos vairavimo mokyklos

Parašykite komentarą

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.